Co život přinese, Ostatní, Vážné téma, Vtipy

Humor, to je to oč tu běží… díl I.

Zajisté mi všichni dají za pravdu, že je dobré mít smysl pro humor a ve vztazích být naladěn (alespoň minimálně) na „notu“ toho druhého.

Představme si modelovou situaci, ve které se pravděpodobně ocitl téměř každý z nás. Vše je na první pohled dobře, ale něco je přesto špatně. Protějšek je krásný, milý, inteligentní, dobře situovaný, ale…  Při důkladnějším ohledání zjistíme to ale, nemá smysl pro humor anebo má, ale zcela jiný než my. To je problém, a časem zjistíte, pokud se zcela nemetamorfujete, že ani krásný vzhled, ani mozek Einsteina a ani pěkné konto, humor a jeho souznění nenahradí.

Je pravdou, že smyslu pro humor – v tom pravém smyslu – se člověk naučit nedokáže, buď to tam je anebo není. Člověk samozřejmě dokáže pár věcí pochytit, pár bonmotů zopakovat, naučit se reagovat, nicméně stojí to úsilí. Jako se říká v odvětví gastronomie 1000 lidí 1000 chutí i zde to máme s humorem, co jednomu sedne, druhý může tiše nenávidět. I humor musí být dobře načasován a každý si musí uvědomit, že jsou situace, kdy se prostě vtipkování určitého formátu nehodí, pojďme se podívat na několik případů:

  1. Vtipy o hloupých blondýnkách jste-li na rande s hloupou blondýnkou.

Chcete-li ženu zaujmout přívalem laciných vtípků a žena je opravdu tou, díky níž tyto vtipy vznikají, je pravděpodobné, že to daná dáma nepochopí.

  1. Vtipy o hloupých blondýnkách chcete-li zaujmout blondýnu (ne úplně hloupou).

Některá žena se zlatavou hřívou možná jeden vtípek ocení, nicméně pokud v tomto případě muž, zavalí ženu jedním vtipem za druhým, je to při nejmenším rozpačité.

  1. Černý humor – v případech nenávratných ztrát mazlíčků

Když vaši polovičce zahyne rybička, není dobré zvát ji na suši, když ji zahyne králíček, pravděpodobně neocení králíka na smetaně. Navíc není vhodné z rukávu vytahovat vtípky o mrtvých zvířátkách nebo se zoofilním nádechem.

pes1

  1. Rádoby vtipné narážky na váhu dámy

Pokud máte rande s hmotou (tedy ženou, která nemá vyloženě rozměry modelky) je nevhodné vytahovat vtipy o váze, hubnutí, dietách a podobně. Ženy s objemnější mi křivkami jsou často vztahovačné – a ač tvrdí, že jsou nad věcí, toto téma těžko stráví a vstřebají.

  1. Nevtipné vtipy

Tedy vtipy takové, kterým se směje jen svůj stvořitel. Někteří jedinci dokážou svůj smích korunovat chrochtáním a hýkáním.

A co říci závěrem? Nesnažte se pochopit vše a berte to tak, že si s každým opravdu sednout nemusíte. Mně jednou jeden můj bývalý hoch řekl, že můj zvrácený humor chápe asi tak jedno procento lidí, já mu na to pohotově odpověděla, že na Zemi žije více než 7 miliard lidí… on to bohužel (dnes musím konstatovat bohuDÍK) buď nepochopil anebo neuměl násobit…

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také