Co život přinese

Dobré rady kamarádek

To že píši převážně o samečcích, neznamená, že nevnímám něžnější pohlaví. Abych toto své tvrzení potvrdila, věnuji dnešní opus holčičímu kamarádství.

Dívčí přátelství mají svou dynamiku a nepsaná pravidla. Všichni víme, že mezi ženským pohlavím existuje jistá dávka nevraživosti. V případě dnešního příspěvku opět nečerpám pouze ze svých zážitků, využívám znalosti a poznatky nasorbované dlouholetými zkušenostmi nejen mnou, ale i mého okolí. Níže budou analyticky popisovány pouze okrajové situace a stavy, které nejsou typické pro „dokonalé“ přátelství mezi ženami.

1) Pravidla přátelství

Jedním z nich je například potvrzený fakt o vzhledovém složení kamarádské tlupy. Tedy potkat bandu nádherných holek, kamarádek, na výletě je téměř nemožné. Tedy pokud nesledujete nějaký hollywoodský trhák, nabitý sexy těly od prvních sekund až po závěrečné titulky. Pokud se vrátím do normálních lidských životů, pak spolu většinou kamarádí děvy velmi vzhledově odlišné, kdy královnou bývá ta nejhezčí z nich. Tato žena většinou žije z pochlebování kamarádek a obdivu okolí. Avšak i méně obdařené členky kamarádské skupiny ze vzájemného vztahu těží, například v případě zisku chlapců, kteří nejsou pro jejich velitelku dost dobří. Tedy tento nerovnocenný přátelský vztah je zcela normální a prospěšný všem zúčastněným. Otázkou je však, zda je to pravé přátelství, nebo pouze oboustranná slabost.

IMG_20160706_230533

2) To, co se říká, nemusí být pravdou

Já sama se nepovažuji za člověka dokonalého, mám spousty chyb, avšak jednu z vlastností, kterou zcela jistě nedisponuji a upřímně nesnáším, je lež. Lež úlisná a alibistická (rozlišuji od lží malých a milosrdných, které jsou někdy třeba). Nicméně holčičí přátelství provází řada lží, pár z nich zde zmíním:

a) Malé lži

  • Nákupy s kamarádkami
  • Hodnocení vzhledu

Zde doplním pouze to – většina žen je soutěživých, krásné ženy především, to aby druhá nebyla hezčí než ta první (případně opačně) lze jednoduše docílit pochvalou odporného outfitu či nesedícího makeupu.

IMG_20160706_225310

b) Veliké lži

  • Negování nevěry, zde záměrně vynechavám milosrdnou lež, kdy kamarádka ví, že je vám partner je nevěrný, ale z ucty a možná i soucitu ke své milované kamarádce, záměrně daný fakt tají. Patří sem takový případ, kdy vaše údajná kamarádka, je původcem nevěry, tedy svorně po souloži s vašim milým tvrdí „nemyslím si, že by ti byl nevěrný“ a vaše tvrzení o naušnici a cizím spodním prádle v posteli vašeho milého mistrně zahraje do outu slovy jako „uklizečka, sestra, nebo maminka“…
  • Záměrně blbé rady s cílem škodit – zde si jako příklad můžeme uvést dárek v podobě výborného krému na vrásky s přídavkem složky o které ví, že jste na ni 100 % alergická, tedy pravděpodobně se namažete a otečete. Dále pak jsou velmi zákeřná doporučení příšerného účesu, at již 2 mm ježka, trvalé nebo výrazných nikomuneslušejících barev.

Tímto opusem jsem chtěla říct, máte-li dobré kamarády važte si jich a nezapomínejte nikdy, že lepší než kvantita je kvalita, protože je rozdíl mezi známými a opravdovými přáteli.

Autorská poznámka: všem svým pravým přátelům tímto děkuji

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také