Lidské uchýlky

Jak muži maskují své „škrtství“

Jak už jsem několikrát zmínila, jsem do jisté míry šetřivým člověkem, nicméně šetřím většinou na sobě a ostatním bych koupila, co jim na očích vidím (pokud je mám ráda) a poslední dobou se moje malá charakterní vada zlepšuje. Avšak za svůj život jsem potkala pár chlapců, jejichž charakterní vada tedy škrtsví ,byla zaměřena především na jejich okolí. Tito jedinci svůj nešvar však uměli výborně zamaskovat. Uveďme si tedy pár příkladů:

1 . Maskování romantikou

Každá žena je alespoň ve skrytu duše romantička a i když si někdy hrajeme na drsné a ostřílené holky toužíme po květinách a hezkých slovech. Proto muže, kteří by si pro korunu nechali vrtat koleno, dlouho neodhalíme a vlastně i obdivujeme. Když nám muž natrhá luční kvítí je to nádhera, je to spontánnost.

a) Romantický krok

Jeden z mých kamarádů trpí syndromem šetřílka a pravidelně dával svým dívkám před Vánoci a jinými svátky (ke kterým je třeba něco koupit) kopačky, jednou se však zamiloval, Vánoce se blížily a jeho škrtská stránka se však vzpouzela. Co s tím? Vymyslel bravurní plán, vyzval milé děvče k Máchovu jezeru a tam zapálil svíci a prskavku, něžně ji políbil a vytáhl řízek od maminky. Jeho milá dívka byla z tohoto kroku tak uchvácena, že spolu vydrželi ještě dalších 7 měsíců. Nicméně pak přišly její narozeniny a chlapec, který vytáhl eso z rukávu již o Vánocích, nebyl s to vymyslet další úžasný krok, dělal tedy, že na její narozeniny zapomněl. Což dívka prostě psychicky neustála.

IMG_20160714_104558

b) Rukodělná výroba

Když jsem byla malá, tatínek s maminkou vždy milovali moje ručně vyráběná přání a obrázky. Ale pokud zralá dívka dostává pouze malovaná přáníčka od svého chlapce neustále je to trochu faux pas.

IMG_20160714_134723

2. Dávání darovaného

Znáte to, pokud babička dostane bonboniéru, většinou ji pošle dál, někdy se tedy můžete setkat s vámi darovaným darem. Nicméně je ubohé, pokud vás chlapec obdarovává těmito dary, dále mohu doplnit různé reklamní předměty. Tímto nešvarem trpí zejména muži pracující, jako obchodní zástupci, ti mají totiž k různým suvenýrům nejblíže.

3. Opovrhování konzumem

Posledním zde zmíněným mužem je takový, který se tváří že je tak „free“, že ho konzumní svět nezajímá. Vánoce? Ty přece slaví každý, nejsem ovce, abych šel s proudem. Je pravdou, že já nemám ráda vánoční shony, ale kde je psáno, že člověk musí týden před Vánoci vařit, uklízet a skoupit celý krám?

Tímto opusem jsem chtěla říct, že není nutné utrácet za vše, ale pokud máte někoho rád, udělá radost i vám, pokud do něj něco málo dle svých možností investujete. A pokud jste škrt, pak to radši přiznejte, než abyste dělali, že jste zapomněli.

 

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také