Co život přinese

Moji milí sousedé

Jak se říká sousedy a rodiče si člověk nevybírá. Pokud jedinec nebydlí někde v zapomenutém kraji, vždy narazí na lidi, které může nazvat svými sousedy, buď blízkými, či maličko vzdálenými.

I já mám své sousedy blízké, kteří žijí ve stejném domě jako já. A protože daný dům má tři bytové jednotky, koexistuji ještě s 2 balíky obyvatel. 50 % z těchto lidí uznávám a ráda si s nimi povídám, nicméně druhá polovina obyvatel domu je pro mě zavrhnuta a jsem ráda, když je nepotkám. Jsem slušně vychovaná, proto je v případech setkání pozdravím, ale nepouštím se do delších rozhovorů, které by mohly způsobit infarktové stavy na jedné či druhé straně.

Tito nemilí sousedé, mají o mé existenci a především o existenci mých chlapců větší přehled než já sama. Pravidelně sledují mou spotřebu vody, a z jejího kolísání usuzují přítomnost samečků v mé rezidenci.

sousede

Nicméně položme si otázku, jak moc je jejich usuzování racionální, jak taková přítomnost samečka ovlivní spotřebu vody:

Uveďme si takový modelový případ, kdy žena přijde z práce cca v 16:00 a na 18:00 má objednánu mužskou návštěvu. Žena se umyje (rychlá sprcha spotřeba cca 40 litrů), trochu poklidí (spotřeba na vytření 10 L), pravděpodobně dá vařit pokrm (cca 2 litrů na polévku, průměrná spotřeba myčky na nádobí zašpiněné vařením – 3 L), v 18:00 přijde sameček. Je pravděpodobné, že přijde vykoupán, možná si umyje ruce a dá kávu či čaj (spotřeba 1 litr). Následuje soulož, po které se oba jedinci pravděpodobně vysprchují, pokud by se sprchoval každý zvlášť, budeme počítat spotřebu cca 40 litrů na každého. Pokud muž stráví u ženy celou noc, až do rána budeme počítat, že 2 x navštíví toaletu (4 x 10 litrů), vyčistí si chrup (cca 4 litry) a ráno dostane snídani (3 litry i se započítáním umytí použitého nádobí) je možné, že si dají oba jedinci ranní soulož a po ní následuje sprcha, rychlá spěchají do práce (spotřeba 80 litrů – společně). Tedy spotřeba pokud činí cca 263 litrů.

Pokud by žena žádného samečka nečekala, přijde domů z práce a napustí si horkou vanu spotřeba (120 litrů). Uklízet pravděpodobně nebude, protože nečeká návštěvu. Ale dá vyprat prádlo (2 pračky – spotřeba 120 litrů). Následně si půjde zaběhat nebo vykonávat něco podobně frustrujícího a poté si dá dlouhou sprchu (80 litrů). Návštěva toalety a osobní hygiena si vyžádá cca 25 litrů. Celková spotřeba je tedy zhruba cca 345 litrů.

vana

Tedy spotřeba vody v přítomnosti samečka, ať počítám, jak počítám, nijak neovlivňuje běžnou spotřebu, a když tak pouze v pozitivním slova smyslu.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také