Ostatní

Co je tak akorát…?

Na světě existuje celá řada méně či více vědeckých studií, zaměřených na optimální množství partnerů.

Promovanípsychologové, sexuologové, sexuální psychologové, psychologičtí sexuologové v nich rozebírají nejintimnější počitky nás (s)prostých smrtelníků. Shromažďují nejrůznější data o tom kolik partnerů je ideální za život vystřídat.

Jenže kolik z nás i po ubezpečení, že jsou získávaná zcela data anonymní, by tyto choulostivé informace, zcela přesné a nezkreslené, poskytla třetí straně? A kolik z nás je skutečně se svým číslem spokojena? Jediné na čem se asi s pány vědci stoprocentně shodnu, je to, že ženy si mají touhu počty partnerů ponižovat, kdežto pánové naopak.

Kolikmužů by si raději pár partnerek nepřidalo (aby i ve svých očích, vypadali víc, jako nadsamci? – hale ta se na mě vždycky usmívá, tak by se se mnou určitě vyspala, tu si můžu zařadit do statistiky) a kolik žen by si radši ubralo, aby byly považovány za cudné květinky) s tímhle to bylo jen jednou a ještě to nestálo za nic – tak toho nebudu počítat).

Jak bylo zmíněno, co je pro jednoho málo, může být pro druhého moc. Někdo potkal svou pravou a jedinou lásku na první dobrou a jiný tápe a hledá až do pozdního věku. Zanechme však nekonkrétních úvah a vrhněme se na konkrétní čísla:

1 partner/ka

Protože našich končinách preferujeme monogamní vztahy, může se stát, že někteří jedinci mají pouze jednoho partnera na celý život. Zní to krásně, jak bylo zmíněno výše, ten pravý na celý život – první a poslední! Z počátku to vypadá jako krásná pohádka, jenže časem někomu může vadit, že neozkoušel nic jiného, zná pouze soulož s tím jedním.

Není to nuda?

Nenabídne někdo jiný něco lepšího?

Dělají to všichni stejně?

Takové otázky si člověk může klást. Je sice milé tvrdit každému partnerovi „ty jsi můj první“, ale jeden je opravdu málo!

Počitadlo-1p

2 až 20 více partnerů/ek

Od počtu 2, začíná mít člověk srovnání. Nabývá zkušeností, dovedností. S rostoucím počtem partnerů se praktiky opakují, zlomovým počtem je dle mých zkušeností 20 partnerů (plus/ minus 10 % jako povolená tolerance).

Počitadlo2-20

20 až 50 více partnerů/ek

Při překročení hranice 20 partnerů, člověk dochází k závěru, že méně je někdy více. Praktiky se čím dál častěji opakují a jedinci dá stále větší práci nalézt něco nového. Nicméně hranici sexuálních partnerů do počtu 50 kusů považuji sice za mírně excentrickou avšak ještě ne škodlivou…Prostě někdo hold hledá o trochu déle…

Počitadlo20-50

50 a více partnerů/ek

Při počtu více než 50 kusů (není –li člověk profesionál) je jedinec otupen a nedokáže vnímat kvalitu soulože a city už tito jedinci nemají vůbec.

Pocitadlo nad 50

Co tedy říct závěrem, nikde není psáno, jaký je ten správný počet, nicméně si dovolím říci, že jeden sexuální partner je málo a naopak více než padesát je zbytečně mnoho. Jedinec zařazený do jedné či druhé kategorie není sto život prožít naplno.

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také