Co život přinese

Matky našich miláčků – díl I. druhy matek

Matky jsou osoby, kterým minimálně vděčíme za své životy. Každý má svou matku a ať my jsme dětmi lásky, či pouhou shodou náhod a okolností, jsme svým matkám zavázáni, za to že jsme. Jsou matky milující, jsou matky zavrženíhodné, ale stále jsou to matky a jsou-li se svými ratolestmi v kontaktu ovlivňují svým bytím i životy partnerů po jejich boku. Matky našich vyvolených můžeme zařadit do několika základních kategorií:

  • Starající se matky

Pokud se matka stará, aby její potomek byl spokojen, je to dobré. U některých matek však přerůstá tato starostlivost v opičí lásku, takové matky pravděpodobně vychovají ze svých synků mamánky, absolutně neschopné starat se sami o sebe, případně lidi bez špetky sebereflexe, myslící si , že mohou všechno (asi nějaké politiky), nebo lidi nepraktické, neznající hodnotou peněz.  Synáčci budou mít vše,  ale  budou pod vlivem svých matek, na které si díky kompletnímu servisu vypěstovali závislost. A jak víme každá závislost je škodlivá a musí se s ní bojovat. Mnoho bojovníků s nejrůznějšími závislostmi však své boje nevyhraje a dříve či později se ze substituční léčby (v tomto případě partnerka) vrátí opět ke kýžené droze (mamince). Je jen na daném chlapci zda dokáže vymezit mantinely mezi svou matičkou a novou rodinou.

Matka 3

  • Netečné matky

Do skupiny netečných (tedy inertních matek) patří ty jež nic nezajímá, jejich potomci pro ně vyrostli, mají své životy a matky mají zase ty své. Vlastníci těchto matek budou samostatní a soběstační. Ale jako v předchozím případě, kdy není dobré přehánět to se starostlivostí, ani v tomto případě není dobré přehánět svou netečnost. Správná matka by měla mít nebo alespoň předstírat zájem o svého potomka. Minimálně proto, aby viděla jak dobře či špatně ve světě válčí nositel jejich genů a v negativním případě, aby trochu pomohla.

  • Matky pařmenky

Matky, které zapomínají stárnout a jsou pro své ratolesti spíš kamarádkami než rodiči. Tento přístup je dobrý, ale opět pokud je něčeho moc není to dobré. Matky mají stárnout s grácií, nemusí nosit tesilové zástěry a péct každý den buchty a husičku, ale pokud si 60 letá matka na sebe vezme růžovou podprsenku a vlasy obarví na křiklavou zelenou a jde svého synáčka doprovodit na technoparty, kde balí vrstevníky svého potomka, je to spíš zoufalý pokus o cestování časem.

Příkladem ženy, která je stále sexy i ve svém pokročilém věku je Sophia Loren, sex-symbol 60. let, která proste stárnout umí, plastiky jistě má, ale nepřehání to s nimi, sexy plavečky vyměnila za decentní róby a jeji charisma zastíní leckterou třicítku.

Matka 2

  • Matky trpitelky

Matky trpitelky většinou vzešli z rozvratu manželství, jsou to ženy bez mužského elementu a stále něco potřebují. Ano, každý rád své mamince pomůže, ale tento typ matek své chlapečky zneužívá. Možná proto, že se nechtějí o své synky dělit s jejich partnerkami, možná ve strachu, aby o ně nepřišli, stále si vydobývají jejich pozornost neustálými a častými potřebami jakéhokoli rázu s obhajobou, že ony na to nestačí a jejich ratolest je naopak všehoschopná.

Matka 1

  • Normální matky

A pak jsou matky zcela normální, které jsou mixem všech předešlých v rozumné míře. Jsou starající se a dokážou svým ratolestem vyjít vstříc, nemluví jim do života přespříliš, někdy jsou schopny dát kamarádskou radu a někdy i ony požádají svého potomka o pomoc. A tak by to mělo v ideálním případě být u všech matek, tedy buďme rádi, že takové existují a držme si palce, abychom v případě možných budoucích potomků byly právě takové.

 

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také