Lidské uchýlky

Není dobré mít svého vlastního stalkera

Dnešní článek nebude vtipný, bude možná takovým malým varováním pro všechny.

Můj příběh začíná zcela nevinně. Podáním inzerátu, jak bylo sepsáno v jedno předchozím příspěvku „jak mi sestra chtěla pomoci“.

Jak jsem referovala, nebylo zcela možné se množstvím samečků prohrabat, bylo jich tolik. Občas jsem na odpovědi koukla a málokterému odepsala, ale má ruka v jednom případě sáhla velice vedle. Nejprve jsem si myslela, že odepisuji normálnímu, pěknému, inteligentnímu chlapci, ale po pár vyměněných zprávách jsem zjistila, že každý máme „smysl“ pro něco jiného.

IMG_20161118_234035

Myslela jsem, že chlapec pochopí a nebude dále obtěžovat. Jak jen jsem byla hloupá! Tedy zprvu jsem reagovala: „promiň, nemám čas“, pak už vůbec. Ale jeho zprávy se stupňovaly, nejen četností, ale i obsahem. Začal používat nepěkná slovíčka plná hrubek. Oslovoval mě velmi pejorativně, proto jsem si řekla, že nemám za potřebí s tímto člověkem komunikovat ba ani se scházet. Jako slušně vychované děvče jsem se omluvila a vysvětlila, že internetové seznamky bohužel s sebou nesou úskalí multirandění a on neprošel do užšího výběru.

 Konverzace ustala a já na daného muže zapomněla. Avšak po dvou měsících došlo k aktivaci jedince. Bylo mi napsáno znovu a znovu a znovu. Velmi hrubě a nevybíravě. Opět jsem chlapci vysvětlila, že se omlouvám, nicméně že o něj zájem skutečně nemám. Myslela jsem, že to už konečně pochopí, nepochopil. Mé soukromé telefonní číslo se začalo zázračně objevovat na internetu v nepěkných souvislostech, nejrůznějších inzerátech a komentářích. Z kontextů jsem vyrozuměla, že jsem profesionální „slečna“.

Na seznamce se snažila zabřednout do konverzace s jinými chlapci, ale od tohoto individua jsem stále dostávala zprávy, jejichž obsah byl jednotvárný a fádní. Sdělení všech bylo v souhrnu, jsi chudák a sama a pořád sama budeš, sama a opuštěna až do konce svých dní, nikdo tě nechce. Dále pak můj soukromý stalker připojoval časové údaje o mé aktivní existenci na dané seznamce (tedy doba přihlášení 7:27 doba odhlášení 8:25, doba přihlášení 12:45 doba odhlášení 12:59, doba přihlášení 22:11 doba odhlášení 23:07 atd.). Toto jednání mi přišlo zrůdné a svého samozvaného fanouška jsem přidala do ignorlistu.

Chtěla jsem se prostě pouze seznámit s tím pravým mužem a čtení stalkerských zpráv mě nijak nenaplňovalo. Po tomto opatření mi začaly chodit sms zprávy stejného obsahu. A co jiného se dá dělat než opět nechtěné číslo zablokovat. Tedy pan stalker sice píše a volá, filtr obtěžování je zatížen a já jen každé ráno vidím, že to chlapec ještě nevzdal.

Informoval mě i o tom, že si vytvořil již asi stý falešný profil a že jsem si dovolila mu neodepsat i když on mi vytrvale psal anebo naopak, jsem falešnému profilu netušíc napsala (tedy pro pořádek, nikdy jsem muže neoslovila jako první, lepší by bylo slovo odepsalo), ale protože mě s ním konverzace neoslnila, dovolila jsem si ji ukončit.

IMG_20161119_233104

 Musím poznamenat, že toto je můj první (a doufám, že i poslední) stalker. Pánovy s touto úchylkou dávám 14 dní, a pokud jeho láskyplnné obtěžování nepřestane, budu se řídit metody „cukru a biče“, chlapec cukroval již dlouho, tedy bude na řadě bič v podobě trestního oznámení.

A jak jsem referovala na začátku, tento článek se ani nesnažil být vtipným, jen jsem chtěla poukázat na to, že i když něco myslíte dobře, mohou vám zakomplexovaní jedinci házet klacky pod nohy.

A dnes, při pravidelném googlování svého čísla s obavou, kde se nabídka mého těla objeví pod cenou, si samozřejmě uvědomuji, že chyba je i na mé straně, příště si musím rozmyslet, komu svůj kontakt poskytnu.

Malý vzkaz těm, kteří neunesou odmítnutí, jedinec není středobodem vesmíru a to že někdo nesdílí váš názor, není hřích a není třeba ho za to trestat. Nastavte nejdřív zrcadlo sobě a pamatujte na to, že každý má právo na své soukromí a pokud ho stalker, jako muž v tomto příběhu poruší, máme právo se bránit.

 

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také