Adventní kalendář, Lidské uchýlky

Jednoduchá kalkulace

Hloubavý člověk jako já, neustále přemýšlí o životě. Nemohu říct, že bych nebyla spokojená, ale něco mi stále chybí. A jak víme to něco, je chlapec, chlapec vyzrálý a s jasným názorem na život. Vzhledem k tomu, že preferuji činy před bezvýznamným tlacháním, proč něco nelze a nepřichází, věnuji se nalezení svého ideálního protějšku aktivně. Nicméně díky tomu i přicházím na to, že to není tak snadné, jak se zdá. Jiné dívčiny mého věku již šťastně hnízdí a já vlastně nemám ani s kým. Otázkou je, kde je ta chyba? Určitý čas jsem si myslela, že snad mé nároky na drsnější pohlaví jsou příliš. Avšak po jednoduché kalkulaci v duchu „má dáti – dal“ a exaktním rozboru s jinými osobami (obou pohlaví), jsem usoudila, že mé nároky zcela odpovídají tomu, co mohu nabídnout já. Ano, mám spousty chyb a malých obsesí, ale nejsou ničím výjimečným či dokonce patologickým. Na druhou stranu mám spousty devíz, a jak o sobě prohlašuji, myslím, že jsem hodný člověk tzv. „ořechového typu“ (tvrdší skořápka, ale uvnitř velice chutné jádro). Je pravdou, že někteří lidé jsou na ořechy alergičtí a jiní je neradi rozlouskávají, ale takto do hloubky nechci svou duši rozpitvávat, tedy stačí říct, že jsem milý a hodný tvor.

A po této krátké úvaze, utvrzením svého ega a sebezpytaci své duše, jsem došla k názoru a hořkému zklamání – TA chyba je přece jen ve mně.

Díky I.P. Pavlovovi, objeviteli funkce podmíněných a nepodmíněných reflexů, lze tuto chybu popsat… Není to však tak, že bych začala v přítomnosti samců slintat, jako pokusní psi ruského vědce při pohledu na jídlo. Tedy možná decentně převalím slinu, ale není to nic viditelného. Můj problém je zakotven v mozku a nelze ovlivnit, při výběrech potenciálních partnerů mě přitahují, problematičtí, vyšinutí, nezralí a různě patogenicky a geneticky zhýralí jedinci (nicméně netýká se to vizuální stránky – vzhled je vždy perfektní). Kdybych to měla shrnout do jedné věty, pak by definice mých výběrů zněla:

V případě stojící řady čítající 100 jedinců, kdy 99 je normálních a jeden z nich NE, vybrala bych si zcela jistě toho, který normální není.

chlapci2

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také