Co život přinese, Seznamkové seznámení

Rajdiny IT rady

Je to již skoro pravěk – doba dávno minulá, první vzpomínka na můj první telefon – nechytrý  a bez aplikací. Používala jsem ho poměrně dlouho i přes to, že celý svět již dávno jel v chytrých telefonech. Ne však proto, že bych byla škrt, ale z nostalgie. Až kolaps tohoto jednoduchého zařízení znamenal velký twist v mém životě. Koupila jsem si totiž obří smartphone a začala se seznamovat s různými aplikacemi.

Zpočátku jsem si prošla fázemi naprostého zoufalství, protože založit si nějaké ID, připojit se  wifi (tenkráte ještě sousedově) a začít něco stahovat bylo nad mé síly. Spasila mě sestra, která můj aparát domestikovala povinným minimem, a nastavila češtinu. Rok se s rokem sešel, ze mě se stal náramný „ajťák“ a proto na svém blogu nabídnu uživatelské recenze několika trendy aplikací. Netřeba ani dodávat, že budu sofistikovaně hodnotit pouze ty, které jsou zadarmo.

Facebook (fejsáč) je dobrá aplikace, která se dá užívat i když je Vám nad 30. Základem zaklikat vše, co Vás baví aby Vaše „zeď“byla dostatečně personifikovaná a eliminovat pozéry, kteří pouští do světa jednu beuaty selfie zadruhou nebo opravdu debilně komentují příspěvky ostatních. Najít si přes Facebook vztah je poměrně nepravděpodobné, ale může se stát, že kamarád má má prima kamaráda, který narazí na fotku, kde vypadáte poměrne obstojně a pomocí další stažené aplikace, tentokráte „Messenger“ Vás nejprve vyzve k navázání přátelství. V případě, že potvrdíte, oťukávačka může začít.

Instagram (instáč) je již pro třicátnici nepoměrně větší oříšek. Operuje se tu s termínem „sledovat“ a už jen tento výraz ve mně vyvolává husí kůži. Jeden můj bývalý mne totiž také sleduje, bohužel v realitě, a tím mi jde dosti na nervy. Po mém prvním přihlášení se do Instagramu mi systém nabídnul sledovat Kim Kardashian, jejích pět sester a přeoperovaného tátu na ženu a stádo českých modelek. Selfiečkama se to tam jen hemží, tedy nebudu zkoumat jistě význačný potenciál této aplikace a svou energii budu raději soustředit do jine sféry.

Jedna má kamarádka, už manželka, avšak všemi mastmi mazaná, mi sáhodlouze popisoval výhody aplikace Snapchat. Od té doby, co se svými koloušky koketuje přes Snapchat totiž naprosto eliminovala riziko odhalení nevymazaných zpráv. Bombastičnost Snapchatu spočívá v tom, že peprná konverzace po 10ti sekundách  nenávratně mizí a prinscreenovat jde jen omezeně. Snapchat je naprosto ideální pro posílání nahotinek a ostřejší konverzaci, je- li protějšek soudný a svůj display nevyfotí jiným zařízením. Pro pubescenty se nabízí možnost přidat ke svému aktu třeba ozdobná psí ouška nebo rozkošný kočičí čumáček. Nicméně epesnost této aplikace mi nepřišla taková, že nych ji měla sama na sobě odzkoušet, tedy zprostředkovaný popis byl pro mě dostačující… 

IMG_20160822_103829

Naprosto epesní v technologickém slov smyslu je spojení sexuální poptávky a GPS dat. Aplikace Tinder přišla s myšlenkou lokalizovat sexuchtivé osoby v blízkosti hledajícího a umožnit jim spojení se. K virtuálnímu spojení nedochází pouhou vzájemnou blízkostí, hledající se vzájemně musí nejprve „osrdíčkovat“ a tím vydat „e-povolení“ pro vzájemný virtuální kontakt.

IMG_20160822_103728

IT stránka funguje parádně, ale stále ještě nikdo nevymyslel, jak zabránit chronicky častým mystifikacím. Dle seriózních výzkumů agentury SearchPro pouze 10% fotografií odpovídá realitě a celých 5% profilů je zcela fiktivních. Vývojářskému oddělení Tinderu bych doporučila naprogramovat aplikaci Tinder PURE, kde by bylo povinné poskytnout reálnou fotografii. Tinder by se tímto stal efektivnější, protože by odpadla řada schůzek, kterou hledači opouštějí zklamaní. Pro hledání manžela Tinder asi nebude to pravé. Jsem ale optimista, dobrý sex, může být dobrým začátkem.

Jak jsem psala, jsem pozitivně naladěná a věřím, že v budoucnu spatří světlo svět aplikace, která za mě vyřeší všechny mé problémy, nejen s muži… strašně ráda si ji stáhnu, ale bube muset být grátis.

 

Předchozí příspěvek Následující příspěvek

Čtěte také